O autorovi

Jak je patrné již z názvu webu a domény, mé jméno je Tomáš Fenyk. Předem bych vám chtěl poděkovat za návštěvu mého webu a za váš zájem. Vzhledem k tomu, že se nacházíte na této stránce, určitě se o mně chcete dozvědět více.

Čím bych jen začal, no… nemějte strach, na této stránce nehodlám vypisovat všechny své zájmy – musel bych se zamyslet a bylo by to nadlouho… Ostatně člověk se přeci stále rozvíjí (tedy snaží se) a tak ho zajímá všechno (nebo taky nic, pokud zakrněl). Jednou tohle, podruhé tamto, jindy úplně něco jiného (občas tedy nic), znáte to…

Spoustu času jsem dříve trávil, a ostatně v dnešních dnech také trávím, přikurtovaný k židli u stolu, na kterém mám počítač. Z tohoto věrného spojení plynou určité aktivní znalosti programovacích, značkovacích a skriptovacích jazyků, mezi něž se řadí například CSS, HTML, PHP, JavaScript a Java, které mi pomáhají ke zprovoznění tohoto a jiných webů, či prostě ke komunikaci s počítačem.

Pakliže nesedím na zadním sedacím svalu u počítače či nad kvalitní knížkou, často provozuji Geocaching, který se dá krásně spojit s aktivní jízdou na kole, a tak je o sport ve všech ročních obdobích kromě zimy postaráno. Se sportem se dá také spojit můj další koníček, kterým je (časově poměrně náročné) fotografování a vůbec celkově mám rád cestování a putování neznámými krajinami :-). V zimě bohužel často nezbývá nic jiného, než sednout na zadnici a rekreovat se krásným prostředím v knihách či pomocí nějakého toho „esportu“… no a nebo se navrátit ke své přítelkyni s ladnými křivkami a krásným zvukem – kytaře (máme spolu velmi dobrý vztah :-)). Dříve jsem také hrával jako kytarista v kapele a jakmile mám volnou chvilku, s chutí pokračuji v pravidelném rozvoji svých dovedností.

Osobně vítám jakékoliv možnosti poznání něčeho nového a obzvláště mám rád široký rozhled ve věcech.