Recenze myši Logitech G400

Rozhodl jsem se napsat kratičkou recenzi na myš Logitech G400 a zároveň srovnání s myší A4Tech X7, která se již pár let prodává a ze které jsem přecházel.

Začnu balením – obal je klasická krabice, na které není nic zvláštního :). V krabici najdete myš a pár manuálů a bezpečnostních upozornění na to, že produkt obsahuje svítivou LED diodu, kterou není radno zkoumat optickými přístroji.

Myš samotná je vybavena snímačem s rozlišením až 3600dpi, který by měl zajistit pořádný rozhled při hraní :). Z myši bohužel vede poměrně slabý kabel s konektorem USB na konci a oproti X7 od A4Techu nemá myš na začátku kabelu takový ten pořádný „ochranný kloub“, což může po delším čase a drsnějším zacházení s myší způsobit, že se kabel jednoduše ohne a přestane fungovat.

G400 má povedený design. X7 se mi subjektivně líbila více, ale zároveň působila trochu levněji. Co se praktičnosti týče, tak oproti X7 mi přijdou všechna tlačítka moc daleko, ale chce si to zvyknout, poté bude vše v pořádku. Povrch myši je matný, bez gumových povrchů, takže kdo často čistí myš, bude to mít jednodušší. G400 je jinak širší a delší a stejně jako při přechodu na jakoukoliv jinou myš i zde je třeba si chvilku zvykat :).

Tlačítek má myš celkem 8 z nichž zde kromě klasických tlačítek nalezneme u scrollovacího kolečka 3 pro změnu dpi. Moc mě ta tlačítka nepotěšila. Jedno slouží pro rychlou změnu dpi na defaultní hodnotu 800, a další dvě mají funkci + a -. Nevím, zdali je to tím, že nemám naisntalované nějaké speciální ovladače, ale při změně dpi jsem registroval pouze čtyři úrovně dpi – základních 800, poté nějaké dvě nižší hodnoty (odhaduji to tak na 600dpi a nižší) a poté naopak pravděpodobně nejvyšší hodnota s 3600 dpi, která mi jako 3600dpi nepřipadá (spíše jako 2000dpi, ale to je pouze počáteční subjektivní pocit). Scrollovací kolečko je u myši možná malinko tužší a „necvaká“ tak přesně jako u X7, ale to může být kus od kusu jiné a je to jenom opravdu malicherný detail. Jinak se mi zdá, že hlavní dvě tlačítka jsou oproti X7 o něco málo tišší.

Co se samotného snímače týká, tak jeho přesnost je perfektní. Oproti X7 je ve hře Counter Strike: Source mnohem přesnější (člověk opravdu střílí opravdu tam, kam míří) a zdá se mi být také jemnější. po krátkodobém používání proti němu nemám jedinou výtku.

U myši bych také rád pochválil padslidery, které jsou dostatečně velké a zajišťují perfektní skluz myši na podložce.

V diskuzích na internetu věnovaných této myši jsem si všiml, že někdo při používání pozoruje neurčité vysokofrekvenční pískání. Také jsem se toho obával, nicméně nakonec myš absolutně nepíská, ať se snažím, jak se snažím, nic neslyším – myš je úplně tichá.

Cena kolem 900 korun se mi zdá přiměřená (i když by mohla být jako vždy nižší ;)) a jsem s myší celkově spokojen. Jediné mínus na myši je nepraktické přepínání dpi. Někdy fakt nevím, co tam mám nastaveno, takže skoro vždy jedu automaticky na nejvyšší úroveň.

EDIT po pár týdnech: Tak jsem si našel čas a nainstaloval jsem software pro myš, který je přímo od výrobce (v balení nebyl obsažen). V programu lze nastavit prakticky úplně vše – můžete si nastavit libovolné funkce všech tlačítek, rozptyl změn dpi (ano, myš má opravdu 3600 dpi :)), makra, profily pro různé hry a další věci. Jednoduše šikovný program.

Jinak co se týká držení myši, zpočátku se mi stávalo, že mi ruka po přechodu z X7ky tak nějak padala na pravou stranu. Nyní jsem si zvykl a držení je pohodlné. Oproti X7 se myš o něco lépe drží v ruce, protože je větší (nicméně opět záleží na velikosti ruky).

Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *