Jak zjistit pozici webových stránek ve vyhledávačích?

Pokud provádíte SEO optimalizaci webu, jistě vás bude zajímat, jak si váš web ve vyhledávačích vede a na jakém místě ho po zadání určitého klíčového slova najdete. Jestliže vaše stránky nejsou okamžitě přesunuty mezi prvních pár desítek výsledků ve vyhledávačích na dané slovo, je umístění vašeho webu poměrně nejisté a zjevně je něco špatně. Může to být jednoduše tím, že konkurence je vysoká a dle toho je třeba něco upravit. Jakou má ale v takovou chvíli web pozici a jaká bude jeho pozice potom?

To můžeme poměrně jednoduše zjistit pomocí nástroje na webu SERP.cz, který vám vypíše přesnou pozici vašeho webu při vyhledávání určitého klíčového slova. Nástroj umí pracovat s výsledky od vyhledávačů google, jyxo, seznam, centrum, morfeo a atlas a to v základu až do 100. pozice. Maximální pozici, kterou je web schopen vypsat, je 1000. pozice.

Nástroj na webu umí výsledky zpracovat i dále a tak můžete vyhledávat dle jazykové lokalizace, více klíčových slov a dokonce je schopen srovnat váš web se 2 konkurenčními weby.

SERP.cz tedy využijete jak při tvorbě nového webu, tak při optimalizaci webu stávajícího. Z mého pohledu se určitě jedná o užitečný nástroj.

Pomohl vám článek? (Ne)líbil se vám? Věnujte mi prosím ještě chvilku a ohodnoťte jej pomocí hvězdiček vpravo níže či přispějte do komentářů. Jakákoliv zpětná vazba je vítána. Pokud si myslíte, že by článek mohl být užitečný i pro ostatní, sdílejte. Děkuji :).

Jak zjistit pozici webových stránek ve vyhledávačích?
Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *