Ladění hudebních nástrojů přes počítač nebo mobil

Hrát koncert s rozladěnou kytarou jistě není nic příjemného – dokáže to rozladit publikum a také muzikanta. Určitě není problém kytaru naladit, pokud máte to štěstí a nezapomněli jste si ladičku doma, případně pokud už máte naposloucháno tolik, že si nástroj vyladíte sami. V případě, že v danou chvíli nemáte k dispozici ani jedno, může na tom „kiksnout“ celý koncert. Podobný problém v obchodě s kytarami – zkoušíte kytaru, jenomže je absolutně rozladěná rukama předchozích „zájemců“, kteří se ji snažili marně naladit, a vám to dojem z kytary příliš nezlepšuje. Je sice v zájmu prodejce kytaru naladit a pravděpodobně pro něj není problém zapůjčit vám ladičku, jenomže to zabere nějakou chvilku a ve větších obchodech (například v Muzikeru) může být problém vůbec sehnat schopného a ochotného prodavače. V takovou chvíli já vytáhnu mobil a jednoduše začnu ladit (pokud kolem nejsou disharmonie a skřeky, které by moje ladění rušily). Ladění probíhá rychle a přesně – mobil má totiž samozřejmě rychlejší procesor, než jakým disponuje obyčejná ladička, taže získáte perfektní odezvy. To samé můžete provádět na počítači doma, když zrovna nemůžete najít ladičku. Jde to jednoduše a hlavně zadarmo.

Ladění na mobilu se systémem Android

Pokud vlastníte mobil s androidem, můžete si stáhnout řadu aplikací pro ladění nástrojů. Já používám gStrings guitar tuner, který naprosto dostačuje běžnému ladění, je přesný a rychlý.

Odkaz na Google Play

Ladění na počítači:

Pro ladění kytary skrze notebook používám PitchPerfect Musical Instrument Tuner. Program dovede ladit jak z integrovaného mikrofonu, tak přes kabel pomocí všemožných vstupů. Program umí naladit více nástrojů jako například basu, cello nebo i mandolinu 😉 .

Odkaz ke stažení

5 komentářů u „Ladění hudebních nástrojů přes počítač nebo mobil“

 1. Mám roblém. ladičku jsem zdárně nainstaloval, ale neladí. Když brnkám na stunu E (tentokrát vím, že je dobře naladěna) ručička se pohybuje, ale zmateně. Ukazuje něco jako tón A??
  Potřebuji radu. Zřejmě musím změnit nějaká nastavení přímo v programu laičky. A to tedy neznám.
  Pomůžete?
  Mám telefon Samsumg Galaxy.
  Petr

  1. V nastavení je třeba zvolit správný hudební nástroj a zajistit, aby ladička daný nástroj slyšela (někdy i moc blízko je stále daleko, ale to je zapříčiněno mikrofonem) :). Pak bych ještě zkontroloval, zdali se neladí pouze určitá tónina, tzn. ladit přes tlačítko „Tune auto“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *